Personalia 2007

Nyudnævnelser

Retsassessor Henrik Engell Rhod til dommer ved Retten på Bornholm fra den 1. november 2006

Retsassessor Erik Pedersen Bentzen til landsdommer i Vestre Landsret fra den 1. oktober 2006

Advokat Lars Henrik Neve Christensen til landsdommer i Vestre Landsret fra den 1. oktober 2006

Justitssekretær Astrid Bøcker Bøgh til dommer ved Retten i Holstebro fra den 1. januar 2007

Retsassessor Linda Vestergaard Hangaard til dommer ved Retten i Holstebro fra den 1. januar 2007

Retsassessor Michael Ellehauge til dommer ved Retten i Herning fra den 1. januar 2007

Retsassessor Solveig Bloch Madsen til dommer ved Retten i Herning fra den 1. januar 2007

Retsassessor Gitte Nymand Nielsen til dommer ved Retten i Esbjerg fra den 1. januar 2007

Retsassessor Jan Ejvind Strange til dommer ved Retten i Esbjerg fra den 1. januar 2007

Politiassessor Niels Deichmann til dommer ved Retten i Sønderborg fra den 1. januar 2007

Dommerfuldmægtig Henriette Frölich til dommer ved Retten i Sønderborg fra den 1. januar 2007

Dommerfuldmægtig Susanne Beier Lorenzen til dommer ved Retten i Sønderborg fra den 1. januar 2007

Dommerfuldmægtig Rasmus Damm til dommer ved Retten i Odense fra den 1. januar 2007

Dommerfuldmægtig Gert Holst Matthiesen til dommer ved Retten i Svendborg fra den 1. januar 2007

Retsassessor Torben Østergreen-Johansen til dommer ved Retten i Svendborg fra den 1. januar 2007

Dommerfuldmægtig Jeanett Bukhave til dommer ved Retten i Nykøbing Falster fra den 1. januar 2007

Justitssekretær Kristian Lind Jensen til dommer ved Retten i Nykøbing Falster fra den 1. januar 2007

Dommerfuldmægtig Karsten Tougaard Kristensen til dommer ved Retten i Nykøbing Falster fra den 1. januar 2007

Dommerfuldmægtig Ulla Tange Christensen til dommer ved Retten i Næstved fra den 1. januar 2007

Dommerfuldmægtig Elsebeth Inge Frigast Larsen til dommer ved Retten i Næstved fra den 1. januar 2007

Souschef Mads Bjerre Østergaard til dommer ved Retten i Næstved fra den 1. januar 2007

Dommerfuldmægtig Marianne Torngaard Øllgaard til dommer ved Retten i Holbæk fra den 1. januar 2007

Retsassessor Ulla Bernth Ingerslev til dommer ved Retten i Helsingør fra den 1. januar 2007

Advokat Eva Hammerum til dommer ved Retten på Frederiksberg fra den 1. januar 2007

Retsassessor Anne-Grethe Ersbøll til dommer ved Retten i Glostrup fra den 1. januar 2007

Retsassessor Janne Rostrup Hansen til dommer ved Retten i Glostrup fra den 1. januar 2007

Advokat Katja Høegh til dommer ved Retten i Glostrup fra den 1. januar 2007

Konsulent Birgitte Grønborg Juul til dommer ved Retten i Glostrup fra den 1. januar 2007

Fuldmægtig Ivan Larsen til dommer ved Retten i Glostrup fra den 1. januar 2007

Dommerfuldmægtig Thomas Ulrik Schøtt Lohse til dommer ved Retten i Glostrup fra den 1. januar 2007

Justitssekretær Elisabet Haldbo Michelsen til dommer ved Retten i Glostrup fra den 1. januar 2007

Retsassessor Henrik Munkholm til dommer ved Retten i Glostrup fra den 1. januar 2007

Dommerfuldmægtig Vivi Sønderskov Møller til dommer ved Retten i Glostrup fra den 1. januar 2007

Retsassessor Margrete Nissen til dommer ved Retten i Glostrup fra den 1. januar 2007

Retsassessor René Thinglev Olsen til dommer ved Retten i Glostrup fra den 1. januar 2007

Advokat Lotte Haghfelt Wetterling til dommer ved Retten i Helsingør fra den 1. januar 2007

Dommerfuldmægtig Peter Thønnings til dommer ved Retten i Roskilde fra den 1. januar 2007

Retsassessor Mette Kølln til dommer ved Retten i Århus fra den 1. januar 2007

Retsassessor Bente Thanning til dommer ved Retten i Svendborg fra den 1. januar 2007

Advokat Michael Rekling til højesteretsdommer fra den 1. januar 2007

Dommerfuldmægtig Jette-Marie Sonne Møller til dommer ved Retten på Frederiksberg fra den 1. januar 2007

Retsassessor Eva Carpentier til dommer ved Retten på Frederiksberg fra den 1. februar 2007

Retsassessor Anne Louise Saul Johansen til dommer ved Retten i Roskilde fra den 1. april 2007

Retsassessor Hanne Sofie Christensen til dommer ved Retten i Sønderborg fra den 1. maj 2007

Retsassessor Lars Krunderup til dommer ved Retten i Århus fra den 1. april 2007

Sekretariatschef Nanna Thorseth Blach til dommer ved Retten i Glostrup fra den 1. august 2007

Advokat Christian Wenzel til dommer ved Retten i Holbæk fra den 1. juli 2007

Retsassessor Jakob Fink Nielsen til dommer ved Retten i Næstved fra den 1. juni 2007

Retsassessor Charlotte Fruergaard Schrøder til dommer ved Retten i Kolding fra den 1. juni 2007

Retsassessor Helle Fløystrup til dommer ved Retten i Kolding fra den 1. juli 2007

Retsassessor Helle Krogh til dommer ved Retten i Kolding fra den 1. juli 2007

Dommerfuldmægtig Ole Haldrup Stryhn til dommer ved Retten i Nykøbing Falster fra den 1. juli 2007

Retsassessor Henrik Bjørnager Nielsen til dommer ved Retten i Hjørring fra den 1. september 2007

Retsassessor Vivi Kahr Rasmussen til dommer ved Retten i Horsens fra den 1. september 2007

Retsassessor Anne Mikkelsen til dommer ved Retten i Kolding fra den 1. oktober 2007

Retsassessor Anni Brix Olesen til dommer ved Retten i Svendborg fra den 1. juli 2007


Ændrede udnævnelser

Dommer Kari Marie Vibeke Sørensen, Retten i Århus, til dommer ved Retten på Frederiksberg fra den 1. april 2007

Dommer Kirsten Maigaard, kst. dommer ved Retten i Viborg, til dommer ved Retten i Viborg fra den 1. april 2007

Dommer Søren Ejdum, Retten i Randers, til dommer ved Retten i Viborg, fra den 1. juli 2007

Dommer Eva Skov, kst. dommer ved Retten i Randers, til dommer ved Retten i Randers fra den 1. juli 2007


Afgåede

Asger Ringgaard Møller, Fredericia

Lisa Dietrich, København

Knud Have, Grenå

Steen Løvbjerg Nielsen, Ringkøbing

Svend Raunholt, Assens

Thorkild Bendsen, Helsingør

Jes Schiøler, Rødovre

Ulf Østergaard-Nielsen, Helsinge

Tinne Thomassen, Slagelse

Arne Ljungstrøm, Køge

Knud Søgaard Lund, Thisted

Karen Margrethe Feilberg, Glostrup

Torkil Rasmussen, Århus

Anne Mette Broberg Andersen, Viborg

Per Janfelt, Sønderborg

Preben Fusager, Kolding

Peter Bruun Sejersen, Holbæk

Kristine Mona Sanne Nielsen, Viborg

Jens Carl Jørgensen, Næstved

Hans Erik Lausen, Silkeborg

Gorm Leinum, Rudkøbing

Preben Bagger, Kolding

Hugo Wendler Pedersen, Højesteret


Døde

Inger Nørgaard, Vestre Landsret